Чому необхідно навчати у Новій українській школі

      1. Умінню спілкуватися та знаходити взаємопорозуміння з оточуючими.

Щоб дитина була щасливою необхідно в неї сформувати комунікативні навички спілкування. Після закінчення школи випускник повинен знаходити спільну мову зі сторонніми людьми. Для ефективної комунікації необхідно вміти слухати людей, бути терпимими, поважати інтереси інших, бути щирим та чесним, тримати своє слово. Ці якості винні виховуватись у дітей під час навчально-виховного процесу та в позаурочний час.

      2. Умінню ставити запитання

Зі вступом до школи у дітей зникає бажання ставити запитання. Справа не в тому, що школа дає відповіді на всі запитання, які цікавлять дітей, справа в тому, що дитина думає, що якщо вона ставить запитання, значить вона нічого не знає. Запитання ставити необхідно вчити на всіх уроках. Діти повинні знати, що поставлене запитання не є ознакою того, що дитина не розуміє матеріал, а навпаки вона хоче «докопатися» до істини.

      3. Умінню приймати рішення і нести за них повну відповідальність.

Щоб виховати успішну людину, її необхідно навчити брати на себе відповідальність, приймати рішення та доводити їх до логічного кінця. На уроках необхідно створювати такі умови навчання, щоб кожна дитина була успішною та не боялась помилятися.

      4. Умінню працювати.

Кожна людина має любити те, чим вона займається, - це є запорукою успіху. У межах навчальних предметів необхідно прививати любов до діяльності через диференціацію завдань.

      5. Умінню відстоювати свою позицію і правоту.

Відстоювати власні думки в толерантній формі необхідно вчити на кожному уроці через участь у диспутах, дискусіях, семінарах, публічних виступах. Вчитель повинен поважати будь-які думки учнів.

      6. Умінню бути гнучким.

Гнучкість гарантує вміння адаптуватися до обставин. Комунікативну гнучкість необхідно формувати під час групової діяльності, коли в результаті вивчення думки кожного досягають консенсусу.

      7. Бути незалежним.

Кожен момент життя має бути спрямований на самовдосконалення, і учні мають чітко зрозуміти, що ніколи не пізно стати незалежним. Під час навчання учні мають самостійно дійти думки, що Україна завжди була самобутньою та незалежною.

      8. Умінню вирішувати конфлікти.

Уміння вирішувати конфлікти необхідні в житті кожній людині будь-якого віку. Людина, яка не вміє вирішувати конфлікти постійно знаходиться в стресових ситуаціях, тому розв’язувати конфліктні ситуації необхідно вчити учнів з перших років навчання в школі.

      9. Справлятися із труднощами, стресом і депресією.

Долати труднощі можуть далеко не всі, тому що рівень стресосприйняття кожного різний. Щоб уберегти дітей віл стресових ситуацій під час навчально-виховного процесу необхідно навчати через відкриття нового, цікавого; навчання необхідно спрямовувати на розвиток особистості; вчити учнів проектувати та прогнозувати власну діяльність; отримувати радість від здолання труднощів. Учителю необхідно бути партнером для учнів на шляху до успіху. (За матеріалами журналу «Директор школи»)

Статтю написано за матеріалами сайту Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації - https://dniokh.gov.ua/?p=45835