Як розказати дітям про Шевченка, щоб Їм Було цікаво.

Педагог української літератури в 9-му класі з метою вивчення творів Тараса Шевченка відводить практично 2 місяці. З цієї причини яким чином зробити заняття про Шевченка і його творчий процес захоплюючим? Як розповісти про класику таким чином, для того щоб учням захотілося розкрити «Кобзар» особисто, а ніяк не під програмним примусом або в рамках ура-патріотичного виховання? Тематика особливо актуальна напередодні Шевченківських днів, які зазвичай відзначають на початку березня. Пропонуємо думки, які додадуть уроків інтерактивності і динаміки.

«Твіттер»

Життєвий і креативний шлях Тараса Григоровича був вельми інтенсивним: зв'язку, зустрічі, постояльці, наснаги, творіння, молодіжні повсякденності в Петербурзі, вторинне відкриття України, діяльність Кирило-Мефодіївського братства і затримання, посилання і повернення ...

Тому можна помріяти, що якби у Шевченка існували соц мережі - він би ними користувався і офіційно ділився б перипетіями особистого життя. Чому б не створити подібну ситуацію?

У класі в той же час працює ряд груп, наприклад: «Дитячі роки», «Санкт-Петербург», «3 роки», «Братство», «Посилання», «Останні роки». Кожна повинна на ватмані або аркуші оформити інтерфейс і написати пости в Твіттері від імені Тараса Шевченка за певний період.

Якщо б він був власником блогу, то про що і як би написав, в чиї сторінки підписувався б в цей проміжок, кого б, ймовірно, репоста, фото / картинки докладав до постів?

280 знаків (а саме подібного розміру пост в Твіттері) з метою однієї життєвої події - це не так вже й багато, з цієї причини учням потрібно бути короткими і точними.

«Відповідність»

В рамках творчого завдання в формування відповідності та пізнання творінь Кобзаря, учні набувають комплект картинок - портретів Шевченка. З традиційного автопортрета в хутряній шапці в сьогоднішніх інтерпретацій образу кінокласика: Шевченко, який створює Селфі, Тарас в масці (фотографія муралей з дороги Грушевського, який знищили в вересні 2017), Батько в касці, Геній з гітарою, Провидець в чорних окулярах.

Тут в разі робиться безліч картинок, прогулюються по Інтернету, а крім того «Шевченкіана» - категорія праць живописця Андрія Єрмоленка, де класик представляється в різних поп-образах: Елвіс, Супермен або Будда.

Відповідність в цьому завданні містить 2 пункту: 1-ий - надати характеристику Шевченка в картинки (назвати так цей образ, поміркувати до нього), 2-ий - вибрати до даного образу цитату з «Кобзаря».