НОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР У ПЕРШИХ КЛАСАХ

У перших класах, що з 1 вересня 2018 року навчатимуться за новим стандартом початкової школи,  має бути організовано 8 навчальних осередків, а їх створення підтримає  держава  спеціальною субвенцією майже в 1 мільярд гривень.

Яким чином має бути влаштований новий освітній простір у Новій українській школі, Міністерство освіти і науки України прописало у спеціальних методичних рекомендаціях для керівників шкіл.

Зокрема, має бути таких 8 навчальних осередків:

  1. навчально-пізнавальної діяльності (з партами/столами);
  2. змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями);
  3. гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);
  4. художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт);
  5. куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум);
  6. відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям);
  7. дитяча класна бібліотечка;
  8. осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).

У документі зокрема вказано, що особливістю Нової української школи є, поміж іншого, організація такого освітнього середовища, що сприятиме вільному розвитку творчої особистості дитини. З Цією метою змінюються просторово-предметне оточення, програми та засоби навчання.

У Новій українській школі зростає частка проектної, командної, групової діяльності у педагогічному процесі.

Організація освітнього простору навчального кабінету потребує широкого використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання тощо.

«Також у цих рекомендаціях є застереження щодо безпеки, зовнішнього вигляду та мобільності обладнання. Парти мають бути нормального, не виїдаю чого очі кольору, легкі та мобільні для роботи дітей у групах, не травматичні тощо», – підкреслила Лілія Гриневич.

Вона наголосила, що створення умов для навчання дітей – основне повноваження місцевих органів влади, але держава підтримає їх на цьому шляху.

Ще однією ґрунтовною підтримкою має стати домовленість між МОН та компанією Лего. Компанія підписала з Міністерством меморандум, яким зголосилася забезпечити усі перші класи, що навчатимуться з 1 вересня 2018 року, наборами «6 цеглинок» на кожного учня-першокласника та наборами «LEGO Play Box» на кожен 1-й клас.

«Головна передумова успіху реформи – це продуктивна, партнерська співпраця між нами, між Урядом та місцевою владою. Кожен із нас має зробити свій значний шматок роботи, без якого якісні зміни не відбудуться», – наголосила Лілія Гриневич.

За інформацією МОН України