СТАТУТНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Поступово, протягом п’яти років від дати набрання чинності Закону України «Про освіту»,  заклади дошкільної освіти (далі – ЗДО) мають узгодити свою статутну діяльність з новими нормами законодавства. Перенесення термінів законодавством  не передбачено.

Одне з ключових завдань директора ЗДО — організувати розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Що необхідно зробити?

  1. Запланувати зміни до Статуту

 Статус, організаційно-правову форму, тип закладу визначає засновник (засновники), окреслюючи все це в Статуті ЗДО, який і затверджує.

 УВАГА!  У Статуті ЗДО необхідно розмежувати компетенції засновника (засновників), інших органів управління та його структурних підрозділів відповідно до законодавства. У Статуті варто передбачити різні норми щодо:

  • комплектування груп,  їх типів, наповнюваності;
  • організації освітнього процесу.

          Переоформити установчі документи ЗДО для їх узгодження з новим Законом України «Про освіту»  необхідно протягом 5 років (пп. 13 п. 3 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення»).

Вносячи зміни, засновник ЗДО готує і затверджує нову редакцію Статуту (п. 11 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань»)

  1. Пройти процедуру ліцензування

 Державні й комунальні ЗДО, що діяли на дату набрання чинності новим Законом України «Про освіту», отримують ліцензію без процедури ліцензування. Новостворені ЗДО – ліцензуються за Ліцензійними умовами провадження освітньої діяльності, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України  від 30.12.2015 №1187 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України  від 10.05.2018 № 347).

Для реалізації статутної діяльності заклади можуть об’єднуватися на договірних засадах з іншими юридичними особами, створюючи освітні, освітньо-наукові та інші об’єднання, зберігаючи при цьому кожен свій статус юридичної особи. Фізична особа-підприємець (ФОП) або структурний підрозділ закладу освіти, основним видом діяльності яких є освітня діяльність, діють на підставі власних положень. У такому разі заклад може бути філією іншого закладу освіти. Типове положення про філію закладу освіти затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 06.12.2017         № 1568.

 Філія закладу освіти (опорного закладу освіти) –  це територіально відокремлений структурний підрозділ закладу освіти, що:

  • не має статусу юридичної особи;
  • діє на підставі положення, затвердженого засновником відповідного закладу освіти.
  1. Забезпечити право на дошкільну освіту

 Режим роботи будь-якого ЗДО і тривалість перебування в ньому дітей встановлює засновник (засновники). Гнучкий режим роботи можна запроваджувати за бажанням батьків (їхніх представників), передбачаючи:

  • організацію різнотривалого, цілодобового перебування дітей;
  • чергові групи у вихідні, неробочі та святкові дні.

ЗДО може створювати інклюзивні групи, враховуючи дані про:

  • освітні запити дітей та батьків;
  • матеріально-технічну та методичну бази;
  • фаховий рівень педагогів;
  • санітарно-гігієнічний стан приміщень тощо.

Засновник ЗДО та орган управління освітою мають передбачити видатки для:

  • забезпечення безперешкодного доступу до будівлі та приміщень закладу;
  • створення відповідної матеріально-технічної та методичної баз.

 Задля якісного надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами необхідно також забезпечити:

  • підвищення кваліфікації педагогів;
  • відповідну кадрову політику.

При цьому територіальні інклюзивно-ресурсні центри:

  • надають психолого-педагогічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами (далі – ООП);
  • консультують і взаємодіють з педагогами закладів з питань організації інклюзивного навчання;
  • надають методичну допомогу педагогам, батькам щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги дітям з ООП.

Діяльність команди психолого-педагогічного супроводу організовують відповідно до Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.06.2018  № 609.

За інструктивно-методичними рекомендаціями «Щодо особливостей організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2018/2019 навчальному році» (лист МОН України від 13.06.2018 № 1/9-386)

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2376-tri-zavdannya-dyalnost-zdo-na-20182019-navchalniy-rk?utm_source=letter&utm_medium=letternews&utm_campaign=letternews_rnvp_240718&ustp=F