Безпека — одна з найголовніших умов організації навчальних процесів в умовах війни

Відчуття безпеки — один з важливих факторів врівноваженого емоційного стану дитини. Сама ж безпека в умовах війни базується на знанні й дотриманні тих правил, які діють на території того чи іншого населеного пункту. Організація безпечних навчальних процесів в умовах війни — одне з важливих завдань в роботі територіальних громад країни.
 Життя в умовах воєнного стану внесло свої корективи у звичний режим шкільних занять. Але, попри обставини, в багатьох українських школах продовжуються навчальні та виховні процеси, організаційні моменти яких узгоджуються з місцевими військовими адміністраціями. Випускники мають можливість підготуватися до ЗНО, налагоджено майданчики для спілкування, самоосвіти та навчання онлайн. Інтернет рясніє роликами про те, як себе поводити під час можливих загрозливих для життя ситуацій. ДСНС, українські та міжнародні IT- компанії створили багато таких інформаційних матеріалів, які допоможуть школярам різного віку орієнтуватися в складних обставинах життя в умовах війни. Окремі школи працюють у звичному режимі роботи, їх адміністрації не забувають при цьому, що безпека — одна з найголовніших умов організації навчальних процесів в умовах війни.
 Головними чинниками локальної безпеки є укриття та організаційно-інформативні питання. До останніх належать обізнаність дітей та дорослих з алгоритмом дій у різних тривожних ситуаціях та здатність до прийняття швидких рішень, здатних підштовхнути людину до дій, що вбережуть життя та здоров’я. Таку інформацію кожен з нас повинен засвоїти, наче таблицю множення. Завдання батьків та педагогів — навчити школярів всупереч страху та стресу правильно діяти в тих надзвичайних обставинах, в які зараз можна потрапити в будь-який час.
 Питаннями безпеки школярів переймаються не лише батьки та вчителі, це завдання стоїть перед усіма рівнями державної влади в Україні. Уряд затвердив план організації навчання в умовах воєнного стану. Дані доручення ДСНС, Мінрегіону, ВДА областей здійснити перевірку укриттів у навчальних закладах та найближчих до них будівлях. Мінрегіон та Міністерство інфраструктури мають забезпечити реконструкцію укриттів у відповідних зонах. Місцеві органи влади повинні окреслити маршрути пересування до захисних споруд, вони ж мають зайнятися забезпеченням охорони навчальних закладів, надати їм автономні джерела електроенергії та організувати розвезення школярів. Ці рішення — один з фактів того, що безпека дітей є пріоритетним завданням для всіх, хто відповідає за організацію навчальних процесів в українських школах.