Як працюють школи та ЗДО під час війни

Учні можуть здобувати освіту на відстані у навчальному закладі, де вони навчалися раніше. Навіть у разі, якщо фізично було зруйновано будівлю навчального закладу – навчання все одно може бути організовано дистанційно для всіх учнів. Найкращим варіантом буде продовження навчання саме у тому закладі, у якому воно проводилось до цього.
Якщо заклад не має змоги надавати освіту учням або навчання дистанційно не здійснюється, то діти можуть продовжувати навчатися у будь-якому закладі, що знаходиться на території нашої держави. Для цього потрібно щоб один з батьків, опікун чи інший законний представник повинен надати до закладу освіти заяву на зарахування учня. Це повинен бути скан чи фотокопія заяви.
Заява подається будь-яким зручним способом. Це може бути електронна пошта, мессенджер, або будь-який інший варіант, за домовленністю з школою. У разі якщо у законного представника є свідоцтво про народження та дипломи чи сертифікати з досягненнями, то бажано надавати їх разом з заявою.
- Чи важливо мати довідку ВПО для зарахування до школи?
Надання довідки внутрінньо переміщеної особи для зарахування до будь-яких закладів освіти не є обов'язковим. Вона потрібна лише якщо йдеться про зарахування до першого класу. Законному представнику (один з батьків чи опікун) потрібно надати заяву на зарахування у відсканованому вигляді або у вигляді фотокопії.
Якщо дитину потрібно зарахувати у перший клас, то довідка ВПО необхідна. У випадку, якщо у батьків чи опікунів відсутнє свідоство про народження та медична довідка, для зарахування може бути надана довідка ВПО.
- Як працюють заклади дошкільної освіти під час вiйни?
На відміну від садочка, у школі можна проводити уроки дистанційно. А от для закладів дошкільної освіти це майже неможливо. Навіть якшо вийде зібрати маленьких дітей перед ноутбуками чи смартфонами та намагатися навчати їх дистанційно, організувати таке навчання навряд чи вийде.
Якщо це можливо, у населених пунктах, де не ідуть бойові дії, дитячі садочки можуть організовувати навчання в автономному режимі. Але на жаль зараз усі міста та села України знаходяться під загрозою ракетного та авіа удару, тому завжди під час організації навчання необхідно враховувати наявність безпечного місця у дошкільному навчальному закладі.