Правила поведінки населення та заходи безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Щодня на території України рятувальниками здійснюється величезна кількість виїздів для проведення робіт зі знешкодження нерозірваних боєприпасів. Дуже часто дітям при виявленні вибухонебезпечних предметів кортить провести з ними низку експериментів — обстежити, розібрати, іноді навіть кинути в вогнище. До чого може призвести така поведінка та яких фатальних помилок потрібно не допускати у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів — далі в нашій статті.
 Головне, про що потрібно пам’ятати при пересуванні нашпигованими боєприпасами територіями це те, що окрім звичних мін та вибухових пристроїв, ворог використовує страшні «сюрпризи», замасковані під дитячі іграшки, павербанки, портмоне, пакети, сумки тощо. Тож при виявленні таких предметів без господарів або у випадку виявлення звичних вибухонебезпечних предметів варто поводитися дуже обережно. Будь-які дії зі знайденими об’єктами потенційної загрози можуть призвести до вибуху. Тому в таких надзвичайних ситуаціях необхідно:
 — позначити та за можливості сфотографувати знахідку;
 — всім громадянам, які знаходяться в зоні ураження, варто відійти на безпечну відстань, рухаючись нещодавно пройденим шляхом;
 — припинити усі активні дії в зоні виявлення небезпечного предмета;
 — повідомити про вибухонебезпечний предмет служби оперативного реагування;
 — зберігати спокій та дочекатися фахівців ДСНС чи правоохоронців.
 Запам’ятайте самі та розкажіть своїм дітям про те, що знешкодженням вибухових пристроїв та їх транспортуванням можуть займатися лише люди з відповідною фаховою підготовкою. Освіжіть у своїй пам’яті інформацію про правила надання першої медичної допомоги — інколи боєприпаси можуть раптово й неочікувано детонувати, тож варто бути завжди готовим і до такого перебігу подій.
 Правила поведінки населення та заходи безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів завжди були темами оформлення численних куточків безпеки, плакатів з цивільного захисту. Ефективність таких наочних засобів процесі роботи над запобіганням нещасним випадкам буде доволі високою, якщо постійно контролювати рівень інформаційної без пекової підготовки дітей та дорослих. Педагогічні та батьківські бесіди, колективні п’ятихвилинки, присвячені такій актуальній сьогодні темі, будуть одними з тих заходів, які разом з наочними засобами підготують людей до зустрічі з вибухонебезпечними предметами, навчать їх діяти в подібних ситуаціях та вбережуть чиїсь життя.
 Звертайтесь, якщо виникла потреба купити недорогі стенди з правилами поведінки населення при виявленні вибухонебезпечних предметів — такі матеріали завжди є на нашому сайті.