Запобігати, врятувати, допомогти

В умовах гібридної війни, яку веде проти українського народу підступний сусід, дуже важливо знати, на чию допомогу може розраховувати кожен українець в екстремальному випадку і якими власними можливостями має скористатися людина, щоб допомогти собі та своїм близьким.
 Така інформація — тема численних інформаційних стендів з цивільної оборони та плакатів з безпеки життєдіяльності. Зовсім недавно ці настінні інструкції були теоретичними наочними засобами, а сьогодні це дієві інструкції з виживання в сучасних реаліях життя. Куточки безпеки, стенди з цивільного захисту — звичні для кожного атрибути оформлення шкільних кабінетів та коридорів, виробничих підприємств, державних організацій, приміщень офісів та ОТГ. Їх наявність та підготовка населення до надзвичайних ситуацій регулюються чинним законодавством України, а відповідальність за організацію функціонування суспільства в екстремальних умовах покладено на органи державної влади та відповідні служби.
 ДСНС — одна з тих служб, на плечах якої лежить левова частка роботи з інформування населення та рятування постраждалих від воєнних дій. Запобігати, врятувати, допомогти — ці тези характеризують зони відповідальності державної служби з надзвичайних ситуацій та демонструють принципи роботи українських рятувальників.
 Щоденна готовність до НС, знання чіткого алгоритму дій у випадку виникнення загрозливих для життя обставин — одна з умов запобігання факторам загрози та мінімізації негативних наслідків таких загроз. Підвищувати рівень колективної безпеки можна багатьма способами — через мас-медіа, інтернет майданчики, мобільні додатки, друковані пам’ятки та брошури, інформаційні пластикові дошки.
 Якщо ж лихо все-таки трапилось, кожен повинен знати, куди звернутися за допомогою — телефони 112, 101, 102, 103 працюють цілодобово. Як і відповідні служби, що в режимі 24/7 готові врятувати тих, хто потрапив у біду. Допомогти кожному, хто цього потребує, можна лише у тісній взаємодії громадян, органів влади, суспільних інститутів та рятувальних служб. Допомогти собі можна лише при чіткому дотриманні порад та рекомендацій ДСНС.
 Вивчайте самі, діліться з сусідами, колегами, дітьми інструкціями з виживання в умовах війни. За потреби в наочних засобах — плакатах, які інформують про алгоритми дій в надзвичайних ситуаціях — звертайтесь до нас. Завжди готові забезпечити вас недорогими якісними стендами з детальними інструкціями з виживання в різних непередбачуваних умовах.
 Запобігати, врятувати, допомогти завжди легше, якщо є достатня інформаційна база спеціальних знань.