Знання та дотримання правил безпеки кожним громадянином країни — важливий фактор збереження життя українців

Небезпечні ситуації можуть трапитися з кожною людиною. Ступінь обізнаності з правилами безпечної поведінки та здатність швидко реагувати в різних надзвичайних ситуаціях часто визначає те, які шанси на виживання дає собі кожен в таких життєвих випадках.
 В часи, коли ми не з чуток знаємо, що таке війна, дуже важливо знати, що робити й куди бігти, якщо поряд стріляють, щось горить або лунає сигнал повітряної тривоги. Вберегти себе та близьких — це завдання номер один в тих життєвих обставинах, в яких опинився кожен з нас, і дуже важливо освіжити в пам’яті інформацію, яку ми могли бачити в куточках безпеки навчальних закладів, підприємств чи держустанов.
 Які ж відомості з інформаційних плакатів актуальні сьогодні, як ніколи? Їх багато, але спробуємо нагадати основні з них. Знайдіть час, щоб разом з дітьми, сусідами, колегами обговорити та запам’ятати інструкції з того:
 — як діяти, коли поруч лунають вибухи;
 — що робити, якщо є ризик залишитися під завалами;
 — як вберегтися від мін;
 — як себе поводити під час повітряної тривоги;
 — яких правил слід дотримуватися під час евакуації;
 — як вижити в умовах окупації;
 — як себе поводити з незнайомими людьми;
 — які правила безпеки існують у всесвітній мережі інтернет.
 Цей список можна доповнити, керуючись власним досвідом, головне — підготуватися до можливих не найкращих сценаріїв розвитку подій довкола членів родини, навчального чи трудового колективу. Варто завжди пам’ятати, що знання та дотримання правил безпеки кожним громадянином країни — важливий фактор збереження життів українців. Безтурботність та необачність потрібно залишити на кращі часи, коли небо над Україною буде мирним, коли в зруйнованих ворогом мікрорайонах з’являться нові будинки з охайними фасадними адресними табличками, а вивіски торговельних центрів й кафе гостинно запрошуватимуть нових відвідувачів. Все це буде, але трохи згодом.
 А зараз ми не забуваємо оновлювати «тривожну валізку», вивчати зміст плакатів з правилами надання першої медичної допомоги, постійно розширювати власний світогляд та вірити в те, що все буде добре. Ми справимося, ми вистоїмо, і для нас дуже важливим є збереження життя кожного українця — як на лінії фронту, так і в тилових населених пунктах. Бережіть себе та близьких — у нас незабаром буде дуже багато роботи з відновлення та відбудови рідної країни.