ГОДИНА КОДУ АБО ЯК ПРОВЕСТИ УРОК ІНФОРМАТИКИ РАЗОМ З УСІМ СВІТОМ

На початку грудня відбудеться всесвітня ініціатива «Година коду 2018». Протягом тижня закладам освіти  України пропонується провести спеціально розроблений урок інформатики разом з усім світом. Про це повідомляє некомерційна організація BrainBasket.

Hour of Code – це безкоштовна міжнародна освітня ініціатива, що спрямована на популяризацію ІТ серед школярів за допомогою проведення одного спеціально розробленого інтерактивного уроку інформатики.

Долучитись до даної ініціативи можуть  заклади  освіти України, а також IT-спеціалісти, громадські діячі та публічні особи.

Цього року ініціатива «Година коду» пройде 3-9 грудня в рамках тижня комп’ютерних наук по всьому світу. «Година коду» стала популярною у світі саме через свій унікальний формат, який допомагає відчути себе програмістом. У формі гри та зі зрозумілими інструкціями дитина за одну годину вчиться писати код і відразу бачить результат своєї роботи.

У 2018 році  організатори пропонують відправитись в мандрівку з героями світу Діснея та створити власну гру «Зоряні війни» в далекій-далекій галактиці. Усі ігри та інструкції з проведення доступні онлайн.

Пропонуємо більш детальну інформацію про ініціативу «Година коду».

Що таке Година коду?

Година коду є одногодинним вступом до інформатики, призначеним для демістифікації програмування, а також демонстрації того, що кожен може опанувати його основи, і залучення учасників до сфери інформатики. Ця кампанія стала всесвітнім заходом визнання інформатики, починаючи з одногодинних вправ з кодування, і далі поширюючись на інші події у спільнотах. Ця масова кампанія підтримується більш, як 400 партнерами та 200000 вчителями з усього світу.

Коли відбувається Година коду?

Година коду відбувається щороку протягом тижня інформатики. У 2018 тиждень інформатики припадає на December 3-9, але Годину коду можна проводити протягом року. Кожен може провести Годину коду в будь-який час. Підручники доступні протягом усього року на сайті організації  без часових обмежень.

Тиждень інформатики проходить щороку на честь дня народження піонера комп'ютерних наук Адмірала Грейс Мюрей Хоппер (9 грудня 1906).

Чому саме інформатика?

Кожен учень повинен мати можливість вивчати інформатику. Вона допомагає розвивати навички розв'язання задач, логіку та творчість. Чим раніше розпочати вивчення інформатики, тим вірогідніше, що учні отримують основу для успіху в будь-якій кар'єрі 21 століття.

Хто організатор Години коду?

Година коду проводиться громадською неприбутковою організацією Code.org, яка має на меті поширення інформатики у школах, а також залучення більшої кількості жінок та національних меншин до цієї галузі. Вони зібрали безпрецедентну коаліцію партнерів для проведення Години коду — включно із Microsoft, Apple, Amazon, Boys and Girls Clubs of America та College Board.

Чи можна можу організувати захід, якщо не знаєш програмування?

Звичайно. Завдання Години коду призначені для самостійного вивчення. Все, що потрібно зробити - це обрати підручник Години коду  та виділити годину. Є різні варіанти завдань для різного віку та рівня попередніх знань, починаючи із дитсадка.

Чи потрібні комп'ютери для кожного учасника?

Ні. Підручники Години коду працюють на персональних комп'ютерах, смартфонах, планшетах, а деякі з них взагалі не потребують комп'ютерної техніки! Можна приєднатись з будь-якого місця, використовуючи будь-які наявні ресурси. Є також  безмашинні вправи, якщо немає змоги працювати із технікою!

Як взяти участь у «Годині коду» та провести відкритий урок:

  1. Зареєструйтеваш заклад освіти.
  2. Оберіть інтерактивний урокзгідно з віком ваших учнів.
  3. Налаштуйте комп'ютерний клас для проведення уроку (учні також можуть працювати за одним комп’ютером в парах або, при нестачі пристроїв, урок можливо транслювати на проектор).
  4. Надрукуйте сертифікатидля своїх учнів та опублікуйте світлини вашого уроку у спільноті фейсбук з хештегом #годинакоду2018.

 

За матеріалами Інтернет видань