Купити стенди для НУШ – ранкові зустрічі

Як методика ранкових зустрічей допомагає в адаптації дітей з особливими освітніми потребами до навчання?

Практика ранкових зустрічей є однією з успішних практик, що допомагає вчителеві у створенні дружнього колективу в класі та розвитку кожної дитини.

Для інклюзивного навчання необхідно створити рівні умови для всіх дітей.

Першою умовою впровадження концепції інклюзивного навчання є відповідне безбарєрне освітнє середовище: корекційне обладнання, оформлення та дизайн приміщень. Для підвищення якості проведення ранкових зустрічей наша команда розробила різноманітні варіанти стендів, плакатів, наліпок, які ви знайдете на сайті «Д-Гранд» в розділі «Стенди для початкової школо НУШ».

Другою необхідною умовою забезпечення якісною освітою дітей з особливими освітніми потребами є спілкування між усіма учасниками освітнього процесу. Для створення позитивної атмосфери у класі проводяться ранкові зустрічі. 20 хвилин кожного дня учні збираються, щоб привітатися, вислухати думки товаришів, обговорити актуальні проблеми та питання.

Виділяються чотири основні етапи у проведенні ранкових зустрічей.

Наприклад, на першому етапі «Привітання» всі звертаються один до одного на ім’я, що створює атмосферу дружби та довіри. На допомогу приходять стенди «Наш клас», «Ранкові вітання», «Доброго ранку», які можна виготувати з пластику, або зробити у вигляді наліпок.

      

Другий етап «Групове заняття» передбачає виконання пісень, проведення різноманітних ігор, які враховують індивідуальний рівень розвитку певних навичок дітей. За тематикою заняття, пов’язані з навчальною програмою чи темою, яка в цей час вивчається в класі. На цьому етапі можна використати комплекти стендів або наліпок:

 

 

На третьому етапі « Обмін інформацією» учні можуть висловлювати свої думки, обмінюватись ідеями. На цьому етапі розвиваються навички, які дають змогу навчатися задавати запитання чи коментувати. Тут на допомогу вчителю та учням можна використати стенди «Коло вибору», які нагадають правила поводження при дискусіях, навчать говорити та слухати.

      

В рамках четвертого етапу «Щоденні новини» діти коментують письмове оголошення, яке щодня вивішується на відповідному стенді. Письмове оголошення повідомить учнів про те, що має вивчатися цього дня, а також обміркувати події попередніх днів. На розсуд вчителя щоденні новини містять різноманітні завдання (заповнення календаря, перегляд розкладу виконання робіт, створення графіка погоди). Наші дизайнери у співавторстві з учителями, які працюють в класах НУШ розробили групу стендів, які можна використати на цьому етапі:

      

При проведенні ранкових зустрічей у дітей з особливими освітніми потребами розвивається критичне мислення, вміння ставити запитання, відповідати на них, оцінювати ідеї, порівнювати.

 

Ранкові зустрічі забезпечують підготовку та настрій для сумлінного навчання, створюють клімат довіри, розвитку та є ефективним методом упровадження інклюзивної освіти.

Замовляйте наші стенди – і ви отримаєте розвиваючий освітній простір.